تولید

نشر تِلِسک در سال ۱۳۹۶ با ایده‌ی ایجاد بستری جدید برای گفت‌وگوی صداها و فرهنگ‌ها، در حوزه‌ی تولید و نشر موسیقی و کتاب صوتی و با اخذ مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان تهیه‌کننده‌ی خصوصی و انتفاعی و به عنوان بازوی فرهنگی-هنریِ مجموعه شرکت‌های آبان به عنوان ناشر محتوای دیجیتال آنلاین و فیزیکی شروع به فعالیت کرد. این فعالیت‌ها پس از گذشت دو سال از در زمینه‌ی تولید آثار موسیقی معاصر ایران و منطقه، و همچنین تولید کتاب‌های صوتی دیجیتال تثبیت شد و به جرگه‌ی ناشران پیوست. 

تِلِسک، با تمرکز بر تولید آثاری گزیده مطابق با سلیقه‌ی خاص خود و حمایتی احتمالی از  استعدادهای مستقلی که مجال تنفس در فضای فرهنگی‌ی جامعه از آن‌ها گرفته شده است، شروع به کار کرده و هدف اصلی‌اش را حمایت از اصالت هنر و توزیع عادلانه‌ی فضای رسانه‌ای که نهایتاً منتج به توسعه‌ی فرهنگ شنیداری‌ِ مخاطبان می‌شود، دانسته و با امکانات مجتمع و گوناگون توزیع در بسترهای کارآمد امروزی از جمله پلتفرم‌های مخابراتی و تحتِ وب همانند اپلیکیش‌های موبایلیِ انحصاری، وب‌سایت‌های تخصصی‌ تولید و توزیع محتوا، توزیع برون‌مرزیِ محتوا به‌صورت فیزیکی و آنلاین، و همچنین تکمیل و تسهیل فرآیندهای اقتصادی و اداری در روند پیش‌تولید، تولید و پساتولید، تعامل بین ناشر، مؤلف و مخاطب را به ساده‌ترین و مطمئن‌ترین طرق موجود بدل کرده‌ است. استراتژی کلی نشر محتوا از نظرگاه تلسک، دست‌یافتن به شیوه‌ای از تولید، توزیع و انتشار محتواست که دغدغه‌‌ای جز ترمیم بازار موسیقی و فرهنگ، رسیدن محتوا به مخاطب مورد نظر و همچنین تمرکز صرفِ مؤلف بر تألیف نباشد.

نشر گزیده‌ها

نشر

نشر تِلِسک محتوا را بر اساس معیارهای دانش، بداعت و خلاقیت در تولید، و همین‌طور رویکردی مدرن گزینش، تولید و توزیع می‌کند. نشانِ تِلِسک در زمینه‌ی تولید و تألیف محتوا و محصولات فرهنگی‌هنری وابسته به «شرکت توسعه و تأمین محتوای آتور» و همچنین از حمایت «گروه مخابراتی آبان» برخوردار است. محصولات و تولیدات تِلِسک در حوزه‌ی فرهنگ و هنر و ادبیات با نگاهی نو به بسترهای مشارکتی و انحصاری زیر تولید می‌شود:

1. Digital Offline Medium; e.g. Audio CDs or DVDs
2. Digital Online on Web-based platforms:
      2.1. Local Distribution Platforms: like Beeptunes, Hamrahang ,etc
      2.2. International Distribution Platforms: like Google Play Music, iTunes, Spotify, etc
3. Telecom Distribution Platforms: Mobile Network Operators (MCI & MTNi) 

توزیع

پخش محصولات و تولیدات تلسک در دو بخش فیزیکی و آنلاین انجام خواهد گرفت:

  1. انتشار آثار در داخل ایران و به صورت سی‌دی فیزیکی با معتبرترین و فعال‌ترین شرکت‌های پخش و همچنین فروش و عرضه‌ی سی‌دی فیزیکی در خارج از ایران.
  2. انتشار آثار به شکل آنلاین در داخل و خارج از ایران از طریق وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها و همین‌طور کانال‌های مخابراتی که نشر تلسک از آ‌ن‌ها بهره‌بردای می‌کند.

بدیهی‌ست تمامی قطعات پازل تولید، نشر و پخش سه‌گانه‌ی تلسک در هر مرحله و پس از تکمیل فرآیند‌های لازم، منتهی به ایراد گزارش‌های لازمه به مؤلف است و ناشر خود را ملزم می‌داند گزارشات کامل را در هر مرحله‌ای که مورد تقاضای مؤلف بود، به ایشان ارائه نماید. بنابرین گزارش کامل توزیع و درآمد سی‌دی در داخل و خارج کشور، آمار دقیق دانلود و فروش اینترنتی و مخابراتی به ذکر دفعات دانلود و پخش و فروش به تفکیک درصدها به مؤلف ارائه خواهد شد.

 

  

Tlesk Records ©2016
http://tlesk.com

 TLESK